PRZEGRYWANIE FILMÓW Z KASET WIDEO NA DVD I BLU-RAY
Firma WALTRONIK zajmuje się obróbką amatorskich filmów wideo nagranych na kasetach VHS, VHS-C (PAL, SECAM, NTSC), SVHS, SVHS-C, Video8, Hi8, Digital8, miniDV (PAL, NTSC) oraz nagranych za pomocą cyfrowych aparatów fotograficznych i kamer z HDD. Zapis na płycie CD, DVD lub Blu-Ray może być wykonany w popularnym formacie DivX, XviD, Video CD lub DVD, istnieje także możliwość zapisu na kasecie VHS, miniDV itp.
DLACZEGO WARTO PRZEGRAĆ KASETY WIDEO NA DVD?
Filmy nagrane na kasetach magnetycznych z upływem czasu tracą jakość, ponieważ taśma magnetyczna, na której zostały nagrane, ulega mechanicznemu zużyciu, a także postępującemu rozmagnesowaniu i może się okazać, że po kilku latach domowe nagrania wideo nie będą się nadawały do odtworzenia - nośniki cyfrowe w postaci płyt CD, DVD i Blu-Ray są o wiele trwalsze i można je wielokrotnie kopiować bez straty jakości.
PRZEGRYWANIE FILMÓW Z TAŚM ŚWIATŁOCZUŁYCH 8 MM I SUPER 8 MM (CELULOID)
Archiwizacja filmów z taśm światłoczułych na CD, DVD lub Blu-Ray z możliwością montażu, udzwiękowienia (lub z oryginalnym dźwiękiem), dodaniem interaktywnego menu, efektów przejść między scenami itp.
MONTAŻ FILMÓW WIDEO
Montaż elektroniczny materiału wideo z udźwiękowieniem (lub z oryginalnym dźwiękiem), dodaniem interaktywnego menu, efektów przejść między scenami, tytułów itp. Montaż filmów z wyjazdów turystycznych, imprez okolicznościowych, szkoleń, materiałow reklamowych.
TRANSKODOWANIE MATERIAŁU WIDEO
Transkodowanie (PAL<->SECAM<->NTSC) materiału wideo nagranego na kasetach VHS, VHS-C, Video8, Hi8, Digital8, miniDV oraz płytach DVD i Blu-Ray.
ARCHIWIZACJA TAŚM AUDIO I PŁYT GRAMOFONOWYCH
Przegrywanie archiwalnych nagrań ze szpulowych i kasetowych taśm audio stereo i monofonicznych oraz płyt gramofonowych winylowych i bakelitowych na płyty CD z możliwością korekcji, usuwaniem trzasków i odszumianiem.